Istorija.net Tomo Baranausko istorijos puslapiai  
 
FORUMAI * ФОРУМЫ * FORUMS
Lietuvos istorijos forumas * Форум истории Литвы * Forum of Lithuanian history
.
 
2012-10-24

Istorinis faktas: Lietuva turėjo Konstituciją!

Spalio 25-oji - Lietuvos Respublikos Konstitucijos diena. Šią dieną verta prisiminti, kad 1992 m. spalio 25-ąją Lietuvos piliečiai referendume priėmė Konstituciją, kuri tam tikrą laiko tarpą buvo Lietuvos pagrindinis įstatymas. Neįtikėtina: ja turėjo vadovautis net Seimas, Vyriausybė ir Prezidentūra!

Šioje Konstitucijoje buvo net tokių, šiandien sakytume egzotiškų ir populistinių teiginių:

"Lietuvos valstybę kuria Tauta. Suverenitetas priklauso Tautai." (2 straipsnis)
"Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu." (9 straipsnis)

Šiuolaikinis valdantysis elitas jau išaugo iš tokių prietarų amžiaus. Jų komentarai vieningi, pagrįsta ta pačia pasaulėžiūra ir nekelia abejonių (citatos pateikiamos iš pastarųjų dienų informacinių pranešimų).


Andrius Kubilius: „...rinkėjų didžiausią paramą gavo partijos, kurios savo rinkimų programose pasisakė už atominės elektrinės statybas. Nevykdyti rinkėjams duotų pažadų partijos taip pat negali“.

Irena Degutienė: „Nors dauguma balsavusiųjų sekmadienį referendume dėl planuojamos Visagino atominės elektrinės pasisakė prieš naująją jėgainę, Seimo Pirmininkė Irena Degutienė teigia, kad savą atominę Lietuva privalo turėti.“

Dalia Grybauskaitė: „Naujos atominės jėgainės nauda abejoja mažiau nei trečdalis balso teisę turinčių Lietuvos piliečių. Nauja Vyriausybė ir Seimas turės atsižvelgti į dalies šalies gyventojų nuomonę ir priimti Lietuvai naudingiausią sprendimą“.

Viktoras Uspaskichas: „Dėl referendumo projektas nebus sustabdytas. Darbas ties šiuo projektu tęsis. Todėl, kad referendumas - tai tik tautos patarimas, o ne įsakymas.“

Su buvusios Konstitucijos diena, gerbiamieji buvusios Respublikos piliečiai!

žymės: , ,

8 Komentarai (-ų):

Anonymous Anonimiškas rašė...

Visa siuolaikine sistema lietuviu zemeje laikosi del Vakaru. Demokratija ir kt. lietuviai nesukur, ji buvo cia atnesta. Ja lietuviai prieme ne del zmogaus teisiu, laisviu ir pan, bet del to, kad apsisaugotu nuo Rusijos. Panasiai kaip ir kriksciomybe - ji buvo priimta ne del kokio tai dvasinio nusvitimo ir pan, bet del politikos ir pan. Todel mes tu dalyku niekuomet tinkamai nesupratom. Pvz jei Vakarai isntyktu, lietuviai sugriztu I feodalizma. Pvz valdantieji pajungtu sau jegos strukturas ir su populiacija darytu ka noretu. Jie imtu kurti savus istatymus. Kas juos sulailkytu? Tikrai ne jega is vidaus. Donskis karta isreiske nuomone, kad jei Lietuva nebutu istojus I ES, tai nezinia kuo ji butu pavirtus...
Visa siuolaikine sistema laikosi del Vakaru itakos (ir konstitucija yra tos sistemos dalis). O Vakarai silpsta...

2012-10-31 02:14:00  

Anonymous Anonimiškas rašė...

Visa šiuolaikinė sistema Lietuvoje laikosi dėl Vakarų. Demokratijos (graikoromėniškos) lietuviai nepripažįsta, nes jiems tai praeitas etapas (dar antikos laikais). Ją lietuviai priėmė tik dėlto, kad buvo priversti jėga ir apgaule. Savaip – arba iš Vakarų, arba iš rytų. Panašiai kaip ir su krikščionybe, ir su Europos sąjunga, ar ir Tarybų valdžia: užsienio jėgos savo perviršijančia jėga remdamos sočiai šeriamus statytinius pamina ir išniekina lietuviškus papročius. Jeigu to nebūtų lietuviai sugrįžtų į natūralų sau būvį: gentinę ir luominę respubliką (savivaldą). Visiems užsienio išlaikomiems statiniams būtų parodyta jų vieta. Nesvarbu, kad ten koks padonskis yra sakęs, kad lietuviai yra niekam tikę, ir kokie ten užsieniuose visi tokie geri ir puikūs...

„Visa siuolaikine sistema laikosi del Vakaru itakos (ir konstitucija yra tos sistemos dalis). O Vakarai silpsta...“

2012-11-01 20:14:00  

Anonymous Anonimiškas rašė...

Visa sistema (kurios dalis yra ir konstitucija) Lietuvoje laikosi del Vakaru itakos. Staiga dingus Vakarams, lietuviai sugriztu i feodalizma. Valdantieji pajungtu sau jegos strukturas ir su populiacija darytu ka noretu. Jie rasytu savus istatymus. Donskis karta pasake, kad jei ne Es, tai nezinia kur Lietuva butu...

2012-11-07 19:31:00  

Anonymous Anonimiškas rašė...

...na, o Vakarai silpsta.

2012-11-07 19:33:00  

Anonymous Istorija besidomintis rašė...

Ne į temą. Neseniai pasirodė spalvotas toks visai nieko žurnalas "Iliustruotoji istorija". Tik gaila, kad ten nei žodžio apie Lietuvos praeitį. Verstas iš danų. Na bet svarbu pavyzdys yra. Ar nemanote, gerb. Baranauskai, Jūs ir kiti Lietuvos istorikai, kad reikėtų ir lietuviams turėti kokį nors panašų žurnalą. Ar gi ne geriau populiarinti savo mokslo sritį, nei iš anksto pasmerktam pralaimėjimui kandidatuoti į seimą ar vesti laidas apie universitetų mūšius (čia apie kitą istoriką). Žurnalas apie istoriją, savas,daug dėmesio skiriantis mūsų praeities įdomybėms, būtų tikrai įdomus. Aišku nepasiektų "žmonių" ir panašaus bulvaro reitingų, bet manau atsipirktų.

2012-11-11 20:18:00  

Anonymous Anonimiškas rašė...

Tomas turbut ne tik nori tyrineti istorija, bet ja ir kurti :)

2012-11-12 14:37:00  

Blogger Tomas Baranauskas rašė...

Istorija besidomintis, žurnalas būtų gerai, bet tam reikia lėšų. Taigi čia visų pirma reikia tuo susidomėjusio verslininko (arba valstybės), o tik paskui - istorikų.

2012-11-12 20:49:00  

Anonymous Anonimiškas rašė...

Prašau persisiūsti iš "Ukrainskii istoričnii žurnal" 2012, Nr.4, P.Saso pasisakymą apie ukrainiečių ir lietuvių kalbomis išleistas knygas apie Chocimo 1621 m mūšį, kurias jis, ir kaip nurodoma knygose, G.Kirkienė ir Alf. Bumbliauskas, parašė

2012-11-19 16:24:00  

Rašyti komentarą

Užsisakykite Rašyti komentarus [Atom]

<< Pradinis puslapis

 
Lietuvos.istorija.net
Lituanistica
Lietuviai ir lietuvių kalba LDK laikais *
Литовцы и литовский язык во времена ВКЛ

KLEINLITAUEN
Ein Provinz im Ostpreußen
Lietuvos istorijos kalendorius
Svarbiausi kiekvienos dienos Lietuvos istorijos įvykiai
Publicistika
Istorinė publicistika Interneto portaluose
Politika
Iš dabarties istorijos

Literatūra
Kūryba istorine tema
Alkas.lt - Naujienos
Voruta.lt - Naujienos